הפרעת חרדה מוכללת

הפרעת חרדה כללית

הסובלים מהפרעה זו, חווים תחושה של דאגות לגבי מספר תחומים בחייהם. הם עלולים לדאוג לגבי עניינים קטנים כגון ביצוע סידורים קטנים או להגיע למקום בזמן;עניינים הקשורים לעבודה או לימודים כגון סיום מטלה או עמידה בציפיות;דאגה לבריאות ואיכות החיים של משפחתם וחבריהם;כיצד הם מסתדרים עם אחרים; או אפילו ענייני קהילה ועולם.  הסובלים מההפרעה ידאגו לכמה וכמה מן התחומים שהוזכרו. הם מוצאים כי מאד קשה "לכבות" את הדאגות הללו אפילו כאשר הם מנסים לעשות דברים אחרים. הדאגות מגיעות עם תחושות פיזיות גם כן. הם חשים חסרי מנוחה, עצבניים,מותשים ודעתם מוסחת. הם עלולים לחוות מתח בשרירים ואף קושי בהרדמות ובשינה.

אדם יאובחן כסובל מהפרעה זו אם דואג לגבי תחומים רבים, יותר ימים מאשר לא, למשך למעלה משישה חודשים,מוצא כי לא ניתן לשלוט בדאגות אלה, וחווה לפחות אחד משלושת הסימפטומים שמתלווים לדאגה: (לדוגמא קושי בשינה וכיוצ"ב.) בנוסף, דאגות אלה מאד מפריעות לסגנון חייו ומאד מטרידות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>