הצעת ארנון בנושא "מי יבוא בשערי הפסיכותרפיה"

ההצעה של ארנון רולניק בנושא קריטריונים לקבלה לאיגוד לפסיכותרפיה

  1. האיגוד מהווה בית של מגמות שונות בפסיכותרפיה, ושל פרופסיות שונות אשר לכל אחד מהם ארגון מקצועי משלו. יש לחתור לכך שנהווה מעין איגוד-גג לגופים אלו.
  2. כדי להשיג מטרה זו, אני רוצה להדגיש את חשיבות הדיאלוג הפתוח והמכבד עם אוריינטאציות ופרופסיות שונות.
  3. כמי שבהכשרתו  ובעבודתו הקלינית , משלב גישות פסיכודינמיות עם התערבויות קוגניטיביות התנהגויות, אני מצוי בהלכי הרוחות המאפיינות את המחנות השונים. חלקים מהם מרגישים כי הרכב חברי הועדה לא אפשר ייצוג של הגישה בה הם מחזיקים.
  4. הצעתי כי ההחלטות החדשות יתקבלו לאחר דיון עם חלקים מייצגים אחרים של גישות פסיכותרפואיטיות.
  5. מוצע כי ועדת הקריטריונים צריכה לזמן לדיון גורמים המייצגים גופי פסיכותרפיה נוספים (למשל: איט"ה, האגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, האגודה לפסיכותרפיה ממוקדת, האגודה לטיפול משפחתי ועוד.)
  6. כן מוצע שגופים המייצגים פרופסיות שונות (כגון הסתדרות הפסיכולוגים, ההסתדרות הרפואית, איגוד העובדים הסוציאלים) יוזמנו גם הם.
  7. הייתי גם שמח אם יוקדש זמן למיפוי הקריטריונים השונים בעולם בתחום זה: כלומר מה הקריטריונים לחברות באיגודי פסיכותרפיה בארצות שונות – ודאי נוכל ללמוד גם מנסיונם של אחרים.
  8. אני רוצה לקוות כי הכוון הכללי המוצע כאן יקטין את התסכול והלוחמנות בין הזרמים השונים בפסיכותרפיה.
  9. תהליך כזה יאפשר אולי לאגוד למקם עצמו מחדש כגוף מוביל בפסיכותרפיה, וכמייצג את קשת הדעות הקיימות בתחום.

 

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>