טיפול זוגי מבוסס CBT- כפי שמועבר ע"י Arthur Freeman

מפגש הזבוב על קיר חדר הטיפולים יהיה הפעם שונה ומיוחד. תהיה לנו הזדמנות לראות טיפול זוגי אמיתי, והפעם גם טיפול שהוא אינו המפגש הראשון.

הרבה שיטות טיפוליות יש בעולם הטיפול הזוגי, ולכאורה הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי אינו קשור לעולם הטיפול הזוגי. יהיה זה מעניין לראות כיצד ארתור פרימן, שהיה מבין הראשונים שטיפל ב-CBT בהפרעות אישיות, השכיל לתרגם את התפיסה הטיפולית שלו גם לעולם הטיפול הזוגי.

אולי יותר מכל יהיה זה מרשים לראות כיצד פרימן משחרר את עצמו קצת מכבלים של תיאוריה זו או אחרת ומאפשר לאינטואיציה הקלינית שלו לנהל את הטיפול.

 

קצת על האדם ועל שיטת הטיפול שלו:

ארתור פרימן הינו איש אקדמיה וקלינאי. בין השאר הוא למד במכון של אלפרד אדלר בניו יורק תחת קורט ואלכסנדריה אדלר, במכון לחיים רציונאליים (The institute for Rational Living) תחת ד"ר אלברט אליס, וסיים פוסט דוקטורט במרכז לטיפול קוגניטיבי באוניברסיטת פנסילבניה תחת אהרון בק.

בין הפרסומים שלו ניתן למצוא יותר מ-60 פרקים בספרים, מאמרים וביקורות. ביניהם: Cognitive therapy for Personality Disorders, Clinical Applications for Cognitive Therapy ו- Woulda, Coulda, Shoulda: Overcoming Mistakes and Missed Opportunities.

בעבודתו הטיפולית הוא עבד עם יחידים, זוגות ומשפחות, ותחום ההתמחות שלו הוא טיפול בדיכאון, חרדה וטיפול במספר הפרעות שמופיעות במקביל כגון הפרעות אישיות. כפי שנאמר, הגישה הטיפולית ממנה פועל פרימן הינה CBT.  לדבריו: "המטפל והמטופל עובדים כצוות על מנת לזהות, לבחון ולהגדיר בעיות ואז פועלים יחדיו על מנת למצוא להם פתרונות".

 

ערב הצפייה בעבודתו של ארתור פרימן יתקיים ביום שני, ה-19.8, בשעה 20:30, בקליניקה ברחוב מיכה 9 ברמת גן.

עלות ההשתתפות בערב היא כ-50 ש"ח.
לפרטים והרשמה ניתן לפנות ליערה שני בכתובת: arnonsClinic@gmail.com או בטלפון 052-6511820

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>