"כזבוב על קיר חדר הטיפולים" – ערבי צפייה בטיפולים של פסיכולוגים מובילים

 

בואו לראות איך עובדים טובי המטפלים בעולם!

הקליניקה של ארנון רולניק עורכת סדרת השתלמויות המתענינת בסודות הסינכרון בין מטפל למטופל: מה מאפשר למטפלים הטובים להיות קשובים ומדוייקים בהתייחסותם למטופל. מהו סוד ה"טיימינג" הנכון בתגובה. מתי להנהן, ומתי לשאול, מתי להגיב ומתי לשתוק?

רכשנו סדרת הקלטות וידאו של מטפלים מובילים בעולם, ואחת לחודש בימי שני בערב נתכנס לצפות בעבודתם.
המפגש הבא יערך ב-19.8.13, יום שני, בשעה 20:30. בערב זה נצפה בעבודתו של ארתור פרימן.

לפרטים נא לפנות ליערה שני במייל arnonsclinic@gmail.com  או בטלפון 0526511820

 

רשימת הסרטים:

Nancy McWilliams, PhD \ Psychoanalytic Therapy
Dr. Nancy McWilliams demonstrates an integrative psychoanalytic approach characterized by the effort to create an egalitarian, here-and-now relationship in which therapist and client may work collaboratively on the client's problems. Her therapeutic process is organic: Instead of following a set method, she derives her style of working from psychoanalytic ideas applicable to the particular client and consistent with her own personality.
סרט זה מציג גישה טיפולית דינאמית אשר מבוססת על היחסים השוויוניים בין המטפל למטופל, כאשר סגנון הטיפול נובע מתוך אופי המטופל תוך כדי שמירה על קונסיסטנטיות עם אישיות המטפלת.
בסרט מוצג ראיון עם אישה בשנות ה-30 לחייה, אשר נמצאת ככל הנראה במערכת יחסים מתעללת עם גבר מבוגר ממנה. המטפלת מקשיבה לאישה, ולאחר מכן עוזרת לה להתמודד עם הפחד שלה מפרידה.
Steven C. Hayes, PhD \ Acceptance and Commitment Therapy
סרט זה מדגים את גישת הקבלה והמחוייבות (ACT), שמטרתה היא להגביר את הגמישות הפסיכולוגית דרך שישה תהליכי ליבה.
סרט זה מציג טיפול באישה אפרו-אמריקאית אשר מתמודדת עם מספר בעיות בריאותיות, ונאבקת בכעס ואשמה שהיא חשה בשל חוסר הצלחתה לעמוד בציפיותיה של אימה. המטפל מלמד את המטופלת כיצד לקבל את רגשותיה, כיצד להביט על מחשבותיה בצורה מלאה וכיצד לזהות שפעולותיה נקבעות ע"י ערכים אישיים ולא ע"י אשמה.
Paul L. Wachtel, PhD \ Integrative Relational Psychotherapy
פרופ' ווכטל  הוא   פרופ' מן המניין בתוכנית הדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית-City College   בניו יורק וכן חבר סגל בתוכנית הפוסט דוקטורט בפסיכותרפיה ופסיכואנליזה באוניברסיטת ניו-יורק. הוא אחד ממובילי הדרך של האינטגרציה בפסיכותרפיה והתיאוריה שלו Cyclical Psychodynamics  מהווה אחד מעמודי התווך של התפתחות האינטגרציה בעולם הפסיכותרפיה.

סרט זה מציג את גישתו של פול וכטל לפיה מטרת הטיפול היא לשנות את אופי האינטראקציה של המטופל עם סביבתו, באופן שלא ינציח את תחושת המצוקה והקונפליקטים הפנימיים שמשפיעים על התנהגותו.
בסרט מוצג טיפול באישה צעירה שמדווחת על סטרס בנישואיה, סביב המעורבות של משפחת בעלה בחייהם. העבודה מתרכזת בהגדרת הגבולות שהמטופלת דורשת עבור רווחתה הנפשית, ובאופן בו היא מחבלת במאמציה להשיג איזון ביחסים שלה.

Leigh McMCullough, Phd \ Affect-Focused Dynamic Psychotherapy
Leigh McMCullough שנפטרה לפני מספר חודשים היתה פרופסור  ב  Harvard Medical School, Director of the Psychotherapy Research Program at Harvard's Beth Israel.
היא פתחה גישה הנקראת affect focused therapy בגישה זו עוסקים באנשים הנוקטים בדפוסים של הימנעות כדי להימנע ממגוון רחב של רגשות.מטופלים הסובלים מחרדת רגשות, מאמצים מחשבות, רגשות והתנהגויות המסייעים להם להמנע מאותו רגש שאותו הם אינם רוצים להרגיש.לעיתים קרובות רגשות אלו נשארים כלא מודעים. הרגש המודחק ממשיך להשפיע עלינו גם כאשר הוא מחוץ לטווח המודעותסרט זה מדגים תרפיה שמטרתה היא להגיע אל מערכת ההגנות של המטופל ולעורר בו רגשות.
הסרט מציג טיפול באם צעירה בשם ג'ניס אשר אינה מצליחה לחוות את רגשותיה. דוגמא זו מציגה כיצד המטופלת שם לב בתחילה לדפוס ההגנה שלו, ולאחר מכן מתחיל לעבוד ולשנות את האופן בו הוא חושב על עצמו ועל אחרים.
Jeremy D. Safran, PhD \ Relational Psychotherapy
סוג זה של תרפיה חוקר את דפוסי הקשרים של המטופל, הן בתוך והן מחוץ לחדר הטיפולים.
בסרט מוצג טיפול באישה בשנות ה-30 לחייה, פרודה מבעלה, אשר שוקלת לתת ניסיון נוסף לנישואיה. הן המטפל והן המטופלת חוקרים טראומה בעברה אשר ככל הנראה ממשיכה להשפיע על היחסים שלה כיום.
Arthur Freeman, EdD \ Cognitive behavioral couple therapy
סרט זה מציג גישה טיפולית בזוגות, אשר מבוססת על שבירה של דפוסי עבר של בני הזוג, בין אם מדובר במחשבות ובין אם מדובר בהתנהגויות.
סרט זה מציג טיפול בזוג שסובל מבעיות בתקשורת. בנוסף, בגלל הצורך לטפל במשפחה בעלת שש נפשות הם מתקשים למצוא זמן איכות של שניהם לבד. המטפל עוזר לזוג לטפח תקשורת טובה יותר, להתמקד בעתיד ולעזוב את דפוסי העבר של האשמה, הימנעות והגנתיות.
Michael D. Yapko, PhD \ Depression
סרט זה מציג גישה טיפולית בדיכאון, בה נעשה שימוש בהיפנוזה, חינוך ותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית. בעזרת הגישה המטופל לומד להבין את טבע המחלה, ולהתמקד באירועים חיוביים בעתידו.
הסרט מציג טיפול באישה בשנות ה-40 לחייה אשר חוותה מספר אבדנים כבדים בשנה האחרונה, כולל אבדן הנישואים והעבודה, אשר בעקבותיהם החלה לחוש כי חייה הגיעו אל סופם. בעזרת היפנוזה, המטפל עוזר לאישה לראות מספר אפשרויות חיוביות שעשויות להתממש בעתידה, במקום לשים את הפוקוס על האירועים הקשים בעברה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>