טיפול פסיכופיזיולוגי וביופידבק

מבוא: הקליניקה שלנו מתאפיינת בתפיסה מיוחדת: אנו סבורים כי כל קושי נפשי "יושב" על נטיה ביולוגית. הכוונה היא שכל טיפול צריך להתייחס גם למרכיב הנוירוביולוגי של הבעיה. כך למשל אם אדם סובל מחרדה כלשהי, עלינו למצוא דרך להרגיע את מערכת העצבים יחד עם החלק הקוגניטיבי, והרגשי בו אנו מטפלים בשיחות.

ביופידבק הוא דוגמה אחת לטיפול פסיכופיזיולוגי – בטיפול זה אנו מסייעים לאדם להכיר את תגובותיו הפיזיולוגיות ולשלוט בהן. פיתחנו את הביופידבק באופן כזה שהוא משתלב אצלנו בטיפול קונבנציונאלי אחר, ובאופן זה נוצר טיפול פסיכופיזיולוגי, קוגניטיבי, דינמי ואפילו טיפול זוגי המסתייע בביופידבק.

ד"ר רולניק הוא מחלוצי הטיפול הפסיכופיזיולוגי בישראל. ארנון למד ביופידבק בארה"ב ב 1982. כשחזר לארץ הקים יחידת ביופידבק בחיל הים, ןמאז הוא עומל על הכשרת דורות של מטפלים בתחום.

רבים ממטופלנו נעזרים בתפיסה אינטגרטיבית זו. המאפשרת לסיייע לאדם ביעילות כיוון שהיא מאפשרת התייחסות למרכיבים הגופנים של המצוקה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>